Футбол в Австралия

Футболът в Австралия се развива от края на 19в. Структурата на футболните лиги в Австралия и националния отбор по футбол на Австралия се определят и ръководят от Футболната федерация на Австралия. Националния отбор по футбол на Австралия се е класирал 5 пъти за Световното първенство по футбол на ФИФА, като няй-доброто им постижение е достигането на рунд 16 през 2006 година. В другите си международни изяви, са спечелили купата на Азия един път и веднъж са завършили на второ място в същия турнир. Австралия заема 49-то място в класирането за всички времена на ФИФА.

Структурата не футболните дивизии в страната е изградена от А-Лига – най-висшата футболна лига, следвана от Национална Премиър Лига със 94 отбора разпределени в 8 групи и Футболна Федерация Северни територии с 10 отбора в 2 групи.

Използваме „бисквитки“, за да гарантираме най-доброто преживяване на нашия уебсайт. Повече информация Разбирам