de

Бундеслига

Бундеслигата е най-високата футболна дивизия в Германската федерална футболна система, състояща се от 20 футболни отбора. Всеки отбор играе по една среща като домакин и една като гост срещу всички останали отбори от Бундеслигата, общо 38 среши. Отборите се класират според спечелените точки, головата разлика и отбелязаните голове и ако въпреки това има равенство, класирането се определя от резултата в сблъсъка между двата отбора през сезона. Първите три отбора от крайното класиране за сезона се класират за участие в УЕФА Шампионска лига – груповата фаза. Четвъртия отбор се класира за 3-тия квалификационен рунд на УЕФА Шампионска лига. Петият отбор печели участие за УЕФА Лига Европа – груповата фаза. Отборът класирал се на 6-то място започва участието си в третия квалификационен рунд на УЕФА Лига Европа. Последното място за турнирите на УЕФА се заема от носителя на Купата на Германия, ако носителя на Купата на Германия вече е класиран за участие в турнирите на УЕФА то последното място за участие в тези турнири печели следващия отбор в крайното класиране на Бундеслигата. Последния и предпоследния отбор от крайното класиране отпадат в по ниската дивизия наречена 2.Бундеслига, а техните места се заемат от първите 2 отбора на 2.Бундеслига. Класиралият се на 16-то място в Бундеслигата играе два плейоф мача срещу третия от 2.Бундеслига и победителят от тези две срещи също ще играе в Бундеслига през следващия сезон.

Използваме „бисквитки“, за да гарантираме най-доброто преживяване на нашия уебсайт. Повече информация Разбирам