Футбол в Израел

Историята на Израелския футбол е изпълнена с много и различни проблеми. В миналото Израел е бил част от Азиатската Футболна Конфедерация, но поради политически причини дълги години Израле не е бил представляван от нито една международна футболна организация. През 1994 година Израел става член на УЕФА и сега се състезава в Европейските международни турнири организирани от УЕФА, въпреки че страната географски не се намира в рамките на Европа. Както Изралеската футболна федереация така и национални отбор по футбол на Израел имат сложно минало.

Националния отбор по футбол е участвал в междунардни футболни турнири от Азия, а след това като член на УЕФА. Националния отбор по футбол на Израел е участвал само веднъж на ФИФА Световна първенство по футбол през 1970 година и е достигнал до груповата фаза, а никога не се е класирал за Европейското първенство по футбол организирано от УЕФА. Страната заема 64-то място в класирането за всички времена на ФИФА.

Всяка година Израелската футболна федерация организира 2 национални турнира:

• Купа на Израел
  • Суперкупа на Израел

Купата на Израел е турнир с директни елиминации, като в него участват всички отбори от всички дивизии. Суперкупата на Израел е турнир от един мач между шампиона на Израел и носителя на Купата на Израел.

Използваме „бисквитки“, за да гарантираме най-доброто преживяване на нашия уебсайт. Повече информация Разбирам