Футбол в Италия

Италианското футболно първенство е едно от най-оспорваните в Европа, а Национални отбор по футбол на Италия е един от малкото в света които могат да се похвалят с 4 световни титли по футбол и имайки предви това никой няма да се учуди, че това е най-гледания спорт в страната. Италия заема 3-то място в класирането за всички времена на ФИФА. Както вече написахме националния отбор по футбол на Италия е спечелил 4 пъти Световното първенство по футбол на ФИФА, но освен това са завършили турнира два пъти на 2-ро място и един на 3-то. Други големи постижения са едно 1-во място, две 2-ри места и едно 3-то място в Европейското първенство по футбол на УЕФА.

Професионалните футболни отбори в Италия са разделени на 3 дивизии наречени, Серия А – най-силната футболна дивизия в страната състояща се от 20 отбора, Серия Б – 19 отбора и серия С – която е разделна на 3 регионални дивизии всяка от по 19 отбора. Останалите дивзии в Италинската футболна структура са аматьорски футболни отбори. Според правилата в Италия, отборите във всяка дивизия се класират според спечелените точки, резултата между отборите с равни точки, головата разлика от сблъсъка между отборите с равни точки, головата разлика през сезона, отбелязаните голове и броя на раяните резултати.

Всяка година се организират и два национални футболни турнира а именно Купа на Италия и Суперкупа на Италия. Купата на Италия е турнир с директни елиминации където участват всички професионални и някои непрофесионални футболни отбори. Всички кръгове на турнира са от по един елиминационен мач освен полуфиналите, които се играят по 2 срещи, една като домакин и една като гост. Суперкупата на Италия е турнир от една среща между шампиона на Италия и носителя на купата на Италия.

Използваме „бисквитки“, за да гарантираме най-доброто преживяване на нашия уебсайт. Повече информация Разбирам