Футбол в Уелс

Националния отбор по футбол на Уелс, както и целият футбол в страната се ръководи от Футболната Асоциация на Уелс. Националния отбор по футбол на Уелс се класира само два пъти за големи международни футболни турнири, веднъж за ФИФА Световна купа по футбол през 1958 година където достига четвърт-финалите и веднъж участва в УЕФА Европейско първенство по футбол през 2016 година където достига полу-финалите. Уелс е класирана на 54-то място в класирането за всички времена на ФИФА. Структурата на футблоните дивизии в Уелс, основно е представена от първите две дивизии. Най-високата е Премиър Лига в която участват 12 отбора. Втората футболна дивизия е разделена на 2 групи, наречени Дивизия 1 и Алианс Уелс всяка с по 16 отбора.

Всяка година Футболната асоциация на Уелс организира турнир наречен купа на Уелс, в който участват само отбори играещи в Уелските футболни дивизии.

Използваме „бисквитки“, за да гарантираме най-доброто преживяване на нашия уебсайт. Повече информация Разбирам