Футбол в Бразилия

Футболът в Бразилия е спорт, който се счита за национално съкровище. Може да видите навсякъде, хора от всички възрасти да играят футбол. Управляващия орган на Бразилския футбол и на националния отбор по футбол на Бразилия е Бразилската футболна конфедерация. Националния отбор по фурбол на Бразилия е създадена през 1914 година, като това е най-успешния национален отбор в света и затова и заема 1-во място в класацията за всички времена на ФИФА. Спечелили са 5 пъти ФИФА Световно първенство по футбол и са отборът с най-много титли от този турнир. Също така са завършвали по два пъти на 2-ро, 3-то и 4-то място. Общо 8 пъти националния отбор по футбол на Бразилия печели Южноамериканското футболно първенство и наследника му Копа Америка.

Фуболната система на Бразилия е разделена на Национален шампионат и Щатски шампионат. Националния шампионат се състои от 4 дивизии, наречени:

• Серия А – най-висшата футболна дивизия в Бразилия – 20 отбора
  • Серия B – също с 20 отбора, която е втората по сила
  • Серия С – разделена на 2 групи от по 10 отбора
  • Серия D – разделена на 4 групи, всяка с по 17 отбора в нея

Всяка година се организира национално футболно състезание наречено Купа на Бразилия в което вземат участие 91 отбора от всички дивизии. Турнира има необичайно правило, което гласи, че ако гостуващия отбор спечели с 2 или повече гола в първите 2 рунда на турнира, то този отбор продължава напред без да се играе реванш.

Използваме „бисквитки“, за да гарантираме най-доброто преживяване на нашия уебсайт. Повече информация Разбирам