Футбол в Дания

Футболът в Дания се ръководи от Датската Футболна Асоциация. Това също е и най-гледания спорт в страната. Най-високите четири дивизии в датския футбол са регистрирани в Датската футболна асоциация. Двете най-високи са:

• Суперлига – най-високата футболна лига в страната
  • Първа Дивизия – втората най-висока футболна дивизия

Националния футболен отбор на Дания прави своя дебют през далечната 1906 година. Най-доброто представяне на националния отбор на ФИФА Световно първенство по футбол е достигане до четвърт финалите, докато на УЕФА Европейско първенство по футбол, Дания завоюва титлата през 1992 година. Страната заема 23-то място в класацията на ФИФА за всички времена.

Всяка година Датската футболна асоциация организира национален футболен турнир с името Купа на Дания, който представлява елиминационно състезание, като победителя се класира за участие в УЕФА Лига Европа.

Използваме „бисквитки“, за да гарантираме най-доброто преживяване на нашия уебсайт. Повече информация Разбирам