U
O
U2.5
O2.5

ДФБ-Покал е името на германската купа по футбол, основана е през 1935 година и е ежегоден футболен турнир, в който участват 64 отбора. Организира се и се провежда от Германската футболна асоциация. Началото на турнира е през месец Август а финала се играе през Юни. Победителя в турнира печели купата на Германия и правото да участва в Суперкупата на Германия и място в УЕФА Лига Европа.

В турнира участват 64 отбора, като 36 от тях са отборите от Бундеслига и 2. Бундеслига. Другите отбори които вземат участие са първите четири отбора от 3.Лига плюс 24 места за победителите от регионалните футболни асоциации.

В първия кръг на турнира, отборите се разделят на две групи, като в първата група влизат всички отбори от Бундеслигата и първите 14 отбора от 2. Бундеслига, а във втората група са останалите класирали се отбори. За да се определят срещите от първия кръг се тегли жребий, като задължителното се изправят един отбор от първа група срещу отбор от втора група.

Използваме „бисквитки“, за да гарантираме най-доброто преживяване на нашия уебсайт. Повече информация Разбирам