Футбол в Унгария

Унгарската Футболна Федерация е създадена през 1901 година, като от този момент федерацията започва да ръководи както националния отбор по футбол на Унгария, така и целият футбол в страната. Националния футболен отбор на Унгария има повече от 100 годишна история, като през първата половина на 20 век постигат своето най-добро постижение в ФИФА Световна купа, като заемат два пъти 2-ро място в най-големия футболен турнир в света през 1938 и 1954 години. Унгария заема 16-то място в класирането на ФИФА за всички времена. Във Европейското първенство по футбол на УЕФА, националния отбор на Унгария печели едно 3-то и едно 4-то място.

Футболната структура се състои от иерархично свързани футболни дивизии. Двете най-високи футболни дивизии в страната се наричат:

• ОТП Банк Лига – най-елитната футболна дивизия състояща се от 12 отбора
  • Меркантил Банк Лига – втората по сила лига – 16 отбора

Всеки сезон Унграската Футболна Федерация организира два национални футболни турнира наречени Купа на Унгария и Суперкупа на Унгария. В Купата на Унгария вземат участие всички професионални футболни отбори в страната и някои от аматьорските. Суперкупата на Унгария е турнир от един мач между шампиона на Унгария и носителя на Купата на Унгария.

Използваме „бисквитки“, за да гарантираме най-доброто преживяване на нашия уебсайт. Повече информация Разбирам