3-0
11
1-0
10

Примейра Лига е най-елитната футболна дивизия в Португалия и е основана през 1934 година. В последните години Примейра лига се състои от 18 професионални футболни отбори. Всеки отбор играе по 26 срещи на сезон, по една като домакин и една като гост срещу всеки друг отбор от лигата. Тимовете се класират в зависимост от спечелените точки, головата разлика и отбелязаните голове за сезона. На края на сезона първия отбор е шампион на Португалия, като той и втория се класират за участие в УЕФА Шампионска лига. Отборите завършили на 3-то и 4-то място, заедно с носителя на купата на Португалия се класират за УЕФА Лига Европа. В случай че носителя на купата на Португалия вече се е класирал за някой от турнирите на УЕФА, то тогава за УЕФА Лига Европа се класира следващия в класирането, или по-точно 5тия отбор. Най-известните отбори от Примейра Лига са и отборите с най-много шампионски титли на Португалия, а именно Бенфика с 36 титли и Порто с 28 спечелени титли. Тези два отбора са добре познати в света от представянето си в турнирите на УЕФА. Последните два отбора от крайното класиране, изпадат в по-ниската Сегунда Лига, а техните места се заемат от първите два отбора на Сегунда Лига.

Използваме „бисквитки“, за да гарантираме най-доброто преживяване на нашия уебсайт. Повече информация Разбирам