U
O
U2.5
O2.5

Копа дел Рей или позната като купа на Краля е ежегоден футболен туринир в Испания, организиран от Кралската Испанска футболна федерация. Познат и под името Ла Копа – това е турнира еквивалент на Купа на Испания. Съдаден е през 1903 година, и това го прави най-стария футболен турнир в Испания. Победителя в турнира получава купата на Испания и правото да участва в Суперкупата на Испания, и място в УЕФА Лига Европа. В турнира участват 83 отбора от Ла Лига, Ла Лига 2, клубове от Сегунда Дивисион Б и победителя от Терцера Дивисион. В ранните фази на турнира отборите играят по един елиминационен мач, за да определят кой от двата отбора продължава на следващата фаза на турнира. В кръговете 1/32, 1/16, четвъртфиналите и полуфиналите се играят по два мача на принципа на размененото домакинство. Финалът е от един мач на неутрален терен.

Отборът с най-много титли е Барселона, които са спечелили 30 титли, следвани от Атлетик Билбао – 23 титли. На трето място е Реал Мадрид – 19 титли следвани от Атлетико Мадрид с 10 титли.

Използваме „бисквитки“, за да гарантираме най-доброто преживяване на нашия уебсайт. Повече информация Разбирам