Футбол в Гърция

Футболът в Гърция се ръководи от Елинската Футболна Федерация. Първия официалне мач в Гърция е изигран през 1927 година. Националния отбор по футбол на Гърция игре първия си официален мач през 1929 година, като за цялата си история успява да се класира 3 пъти за участие в Световното първенство по футбол организирано от ФИФА и 4 пъти в УЕФА Европейско първенство по футбол. Най-доброто представяне на националния отбор по футбол на Гърция е спечелването на Европейското първенство по футбол. Гърция е класирана на 52-ро място в класирането на ФИФА за всички времена.

Всяка година Елинската Футболна Федерация организира два основни национални футболни турнира, а именно:

• Купа на Гърция
  • Суперкупа на Гърция

В Купа на Гърция вземат участие всички футболни клубове от всички футболни дивизии, докато Суперкупата на Гърция е турнир от един мач между шампиона на Гърция и носителя на Купата на Гърция.