U
O
U2.5
O2.5

Първото национално футболно състезание в Гърция се е състояло през 1927 година. След много промени в футбола, през 2006 година е създадена Супер Лига на Гърция която замества стария модел на шампионат. Супер Лигата е съставена от 16 клуба които изиграват по 30 срещи на сезон, като играят по един мач като домакин и един като гост срещу всички останали отбори от лигата. Отборите се класират според спечелените точки, головата разлика и отбелязаните голове. На края на сезона класирания на първо място отбор е шампиона на Гърция. В зависимост от класирането на УЕФА отборите на първите места се регистрират в турнирите на УЕФА – Шампионска Лига и Лига Европа. Последните два отбора от крайното класиране изпадат в по ниската футболна дивизия наречена Футболна Лига, а техните места се заемат от първите два отбора в Футболната Лига на Гърция.

Използваме „бисквитки“, за да гарантираме най-доброто преживяване на нашия уебсайт. Повече информация Разбирам